










Flanșele de alunecare au un hub cu un profil foarte scăzut. Acest tip de flanș este de obicei conectat la o țeavă cu una sau două suduri de file, este totuși posibil să se utilizeze doar o singură sudură.
Flanșa de alunecare este o alternativă simplă și fiabilă la un gât de sudură, deoarece nu are un teb de sudură și, prin urmare, permite reglarea conductei în lungime în raport cu poziția sa a flanșei. Afacerea alunecării va oferi o cantitate mare de spațiu pentru țeava potrivită. Acest lucru permite suficient spațiu de lucru pentru sudor și fabricator pentru a face conexiunea.
De obicei, flanșa de alunecare poate fi realizată prin forjare, tăiere oțel, turnare, etc. Printre aceste tipuri de fabricație, tipul de forjare câștigă o calitate fiabilă și este, de asemenea, utilizat în mod obișnuit.
Avantajele alunecării pe flanșă: (1) costuri mai mici de instalare; (2) o dovadă mai bună a scurgerilor; (3) mai ușor în concordanță cu alte piese în timpul instalării; (4) sudarea internă și externă pe flanșă în flanșă; (5) tăierea precisă a conductei necesită mai puțin timp; (6) Pe măsură ce țeava alunecă pe flanșă, poate fi bine compatibilă.
Introducere
| Standard | ANSI/ASME B16.5, BS4505, GOST12820-80, DIN, UNI, EN1092-1, JIS/KS, etc. |
| Material | Oțel carbon: SA105N, SA266, SA765, A350LF2, A350LF6; Oțel din aliaj: A182F11, A182F22, A182FF22V; Oțel inoxidabil: A182F304, A182F316, A182F51, A182F53, A182F60, S31008, S32168, S347H |
| Suprafaţă | Ulei |
| Tip | Forjat, tăiere din oțel, turnare etc. |
| dimensiune | DN15-DN600, diametrul exterior maxim care poate fi personalizat este de 6000mm |
| Timpul de livrare | În termen de 5-30 de zile de la primirea preplătită |
| Ambalare | Ambalaj standard pentru export (carcasă de placaj la exterior, pânză de plastic pe interior). |
| Aplicație | Liniile de aer comprimate de joasă presiune și liniile de procesare pentru substanțe precum abur, condensate, etc. |
| NOM. Dimensiunea conductei | O | B | T | L | X | R | Găuri | Gaura-d | Șurub Circle Dia | |
| ½ | 3.50 | 0.88 | 0.38 | 0.56 | 1.19 | 1.38 | 4 | 0.62 | 2.38 | |
| ¾ | 3.88 | 1.09 | 0.44 | 0.56 | 1.50 | 1.69 | 4 | 0.62 | 2.75 | |
| 1 | 4.25 | 1.36 | 0.50 | 0.62 | 1.94 | 2.00 | 4 | 0.62 | 3.12 | |
| 1¼ | 4.62 | 1.70 | 0.56 | 0.75 | 2.31 | 2.50 | 4 | 0.62 | 3.50 | |
| 1½ | 5.00 | 1.95 | 0.62 | 0.81 | 2.56 | 2.88 | 4 | 0.62 | 3.88 | |
| 2 | 6.00 | 2.44 | 0.69 | 0.94 | 3.06 | 3.62 | 4 | 0.75 | 4.75 | |
| 2½ | 7.00 | 2.94 | 0.81 | 1.06 | 3.56 | 4.12 | 4 | 0.75 | 5.50 | |
| 3 | 7.50 | 3.57 | 0.88 | 1.12 | 4.25 | 5.00 | 4 | 0.75 | 6.00 | |
| 3½ | 8.50 | 4.07 | 0.88 | 1.19 | 4.81 | 5.50 | 8 | 0.75 | 7.00 | |
| 4 | 9.00 | 4.57 | 0.88 | 1.25 | 5.31 | 6.19 | 8 | 0.75 | 7.50 | |
| 5 | 10.00 | 5.66 | 0.88 | 1.38 | 6.44 | 7.31 | 8 | 0.88 | 8.50 | |
| 6 | 11.00 | 6.72 | 0.94 | 1.50 | 7.56 | 8.50 | 8 | 0.88 | 9.50 | |
| 8 | 13.50 | 8.72 | 1.06 | 1.69 | 9.69 | 10.62 | 8 | 0.88 | 11.75 | |
| 10 | 16.00 | 10.88 | 1.12 | 1.88 | 12.00 | 12.75 | 12 | 1.00 | 14.25 | |
| 12 | 19.00 | 12.88 | 1.19 | 2.12 | 14.38 | 15.00 | 12 | 1.00 | 17.00 | |
| 14 | 21.00 | 14.14 | 1.31 | 2.19 | 15.75 | 16.25 | 12 | 1.12 | 18.75 | |
| 16 | 23.50 | 16.16 | 1.38 | 2.44 | 18.00 | 18.50 | 16 | 1.12 | 21.25 | |
| 18 | 25.00 | 18.18 | 1.50 | 2.62 | 19.88 | 21.00 | 16 | 1.25 | 22.75 | |
| 20 | 27.50 | 20.20 | 1.62 | 2.81 | 22.00 | 23.00 | 20 | 1.25 | 25.00 | |
| 22 | 29.50 | 22.22 | 1.75 | 3.07 | 24.25 | 25.25 | 20 | 1.38 | 27.25 | |
| 24 | 32.00 | 24.25 | 1.81 | 3.19 | 26.12 | 27.25 | 20 | 1.38 | 29.50 | |
Fondată în 2007 și s -a mutat în zona de dezvoltare economică Longyou, provincia Zhejiang, în 2022. Acoperă o suprafață de 130.000 de metri pătrați, peste 30 de linii de producție, 300 de lucrători, 20 de persoane de cercetare și dezvoltare, 30 de persoane de inspecție și o producție anuală de 50.000 de tone.
It has passed ISO9001:2008 quality management system, PED 97/23/EC EU Pressure Equipment Directive certification, China Special Equipment Manufacturing License (Pressure Tube) TS certification, ASME certification, provincial enterprise standardization management system, ISO14000:2004 environment management system, cleaner production (green enterprise), and a series of certifications, as well as China Classification Society (CCS), American Bureau of Shipping (ABS), British Register de transport maritim (LR), Deutsche Veritas (GL), Bureau Veritas Society (BV), Det Norske Veritas (DNV) și Certificarea Coreeană a Registrului de transport maritim (KR).
Principalele produse includ conducte din oțel inoxidabil, fitinguri de țeavă, flanșe, supape etc., care sunt utilizate pe scară largă în petrol, industria chimică, industria nucleară, topirea, construcția navală, produsele farmaceutice, alimentele, conservarea apei, energia electrică, energia nouă, echipamentele mecanice și alte câmpuri. Compania respectă principiul corporativ al „Calității pentru supraviețuire, reputația pentru dezvoltare” și servește din toată inima fiecărui client pentru a crea o situație câștig-câștig.





Întrebați zece persoane ce înseamnă oțel inoxidabil laminat la rece și cei mai mulți dintre ei vor descrie un produs plat: o foaie sau o bobină, netedă pe ambele fețe, îndreptată de obicei către...
Vizualizați mai multeOțelul inoxidabil 1.4404 este unul dintre acele clase care lucrează în liniște. În standardele EN, 1.4404 este gradul austenitic cu conținut scăzut de carbon și molibden pe care majoritatea cump...
Vizualizați mai multeÎntrebați doi ingineri despre 1.4404 inoxidabil și probabil veți auzi două nume diferite pentru același metal. Unul spune 316L. Un altul spune UNS S31603. Desenul din fața ta spune pur și simplu...
Vizualizați mai multeNu vă vom împărtăși niciodată adresa de e -mail și voi
Putem renunța în orice moment, promitem.